CHEMISTUBES opiera się na „dekontekstualizacji”. Nowy obiekt powstaje poprzez zwiększenie rozmiaru (interwencję w skali), zastosowanie innych materiałów niż te, z których pierwotnie wykonano obiekt (w tym przypadku ekologicznego materiału z żywicy polietylenowej, wykorzystującego technikę formowania rotacyjnego) oraz zmianę pierwotnego przeznaczenia obiektu. To, czym wcześniej był pojemnik laboratoryjny, teraz staje się designerską donicą – dekoracyjnym elementem do użytku wewnętrznego i zewnętrznego.
Chemistubes
Projektant Teresa Sapey
Studio Teresa Sapey to pracownia architektury i designu z siedzibą w Madrycie, założona w 1990 roku. Jej siłą napędową są ciekawość i energia. Zakres działalności studia jest niezwykle szeroki – obejmuje projektowanie przestrzeni, ekspozycji, mebli, grafik oraz prac edytorskich. Projekty powstają nie tylko z emocji, ale także mają zdolność przekazywania tych samych uczuć klientom i użytkownikom.
„Pracując z przestrzenią, moim celem jest poruszanie ludzi i sprawianie, by emocje stały się namacalne – trójwymiarowe, a nawet czwórwymiarowe. Nieważne, jakie to uczucia – jeśli tylko są autentyczne, warto je eksplorować! Wierzę, że architektura powinna interpretować, budować i przekazywać je w sposób inspirujący i funkcjonalny.”